Koło Naukowe Inżynieria Środowiska w Energetyce i Motoryzacji

Numer telefonu: +48322372983

Imię i nazwisko opiekuna: Sebastian Werle
Krótka informacja: https://www.facebook.com/isweim/

Koło Naukowe powstało w roku 1995 przy Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Przez ponad 20 lat swojej działalności przez szeregi koła przewinęło się ponad 300 studentów, doktorantów i pracowników naukowych. Działalność Koła skupia się na wspieraniu rozwoju zainteresowań naukowych studentów w obszarach związanych z szeroko rozumianą inżynierią i ochroną środowiska w przedsiębiorstwach energetycznych oraz w branży motoryzacyjnej. Realizowane jest to poprzez organizację wyjazdów szkoleniowych do zakładów pracy, zajęć dodatkowych z programowania komputerowego i modelowania matematycznego oraz udział członków Koła w projektach realizowanych dla partnerów przemysłowych. Bardzo ważnym elementem działalności Koła jest coroczny Obóz, podczas którego członkowie Koła przedstawiają referaty naukowe – efekty kilkumiesięcznej pracy w ramach Koła. Referaty są wydawane w formie Monografii z nadanym numerem ISBN, trafiając do bibliotek naukowych w całym kraju. Celem działalności Koła jest także przygotowanie do samodzielnego rozwiązywania problemów inżynierskich oraz promowanie dobrego wizerunku Instytutu Techniki Cieplnej oraz Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. To także doskonała okazja do doskonalenia znajomości języków obcych.