Warning: preg_replace(): Empty regular expression in /wp-content/themes/samorzad/header.php on line 4 Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej
займ на карту займ на карту срочно без отказа

Opisy nominowanych kandydatów do Nagród Środowiska Studenckiego

Kategoria Najaktywniejsze Koło Naukowe:

Studenckie Koło Naukowe Pylon

Bardzo rozpoznawana organizacja studencka w polskim środowisku mostowym. Jest najprężniej działającym kołem naukowym na Wydziale Budownictwa oraz jedną z prężniejszych organizacji studenckich na Politechnice Śląskiej. Rok akademicki 2016/2017 był szczególnie obfitym w wydarzenia oraz aktywności, które organizowali lub w których brali udział członkowie Koła. Poniżej wymienione aktywności, w których uczestniczyli Przedstawiciele Koła Naukowego są uzasadnieniem kandydatury do Nagrody Środowiska Studenckiego Politechniki Śląskiej. Przedstawiciele Koła Naukowego Pylon reprezentują Politechnikę Śląską lub też organizują takie wydarzenia jak: Noc Naukowców 2016, Konferencja infraBIM 2016, II Ogólnopolski Konkurs Mostów Drewnianych, Konferencja Wrocławskie Dni Mostowe 2016, Śląska Szkoła Mostowa, Studencka konferencja Mosty i Tunele 2017, Konkurs WyKOMBinuj MOst 2017 i KOMBOferencja, Konkurs Wybudujemy Wieżę 2017 i Dzień Budowlańca SGGW, Konferencja infraMOST, Konkurs FooDBriDge, Konkurs Most 3D Wanted

Dodatkowo wydarzenia, w których aktywnie uczestniczył KN Pylon organizując warsztaty i wystawy: – IV Finał Gliwickich Dni Młodych Naukowców, 17.02.2017r., – Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości, połączone z I Konferencją – Edukacja Dualna EDUAL, 6.03.2017r., – Dzień Otwarty Dla Dziewczyn oraz Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej, 30-31.03.2017r., – Naukowy Piknik Rodzinny z Koncertem Plenerowym – Śląsk Maturzystom, 13.05.2017r.

Studenckie Koło Naukowe PolSl Racing

Poza rozwijaniem umiejętności inżynierskich i zdobywaniu doświadczenia w dziedzinie sportów samochodowych, SKN Polsl Racing czynnie angażuje się w wydarzenia Politechniki Śląskiej oraz targi branżowe. W tym roku mieliśmy okazje uczestniczenia między innymi w: Finał Dni Młodych Naukowców, Konferencja EDUAL, XiX Ogólnopolskie Targi Edukacji w Katowicach, Dzień otwarty dla dziewczyn Politechniki Śląskiej, Dzień otwarty Politechniki Śląskiej, Targi Motoshow w Krakowie, II Ogólnopolskie Warsztaty Formula Student 2017, Targi kompozyt-expo®, Śląska Noc Naukowców, Targi Organizacji Studenckich oraz Giełda Pracodawców i Przedsiębiorczości. Dzięki udziałowi w międzynarodowych zawodach Formula Student mamy przyjemność jako jedni z nielicznych reprezentować naszą uczelnię z bolidem SW-01 w całej Europie. W tym roku były to zawody Formula SAE Italy oraz Formula Student Czech Republic. Obecnie przygotowujemy projekt całkowicie nowego bolidu SW-02 i myślimy o startach w sezonie 2018. Nasza aktywność w Social Media, pozwoliła nam na uzyskanie największej liczbie ‘’polubień” oraz odbiorców na Facebook’u wśród wszystkich kół naukowych PolSl.

Studenckie Koło Naukowe Modelowania Konstrukcji Maszyn „SmartPower team”

Nasze koło istnieje od sześciu lat. W tym czasie siedmiokrotnie wzięli udział w zawodach Shell Eco-marathon Europe, niejednokrotnie zajmując wysokie lokaty i bijąc rekordy w energooszczędnej jeździe. Zbudowali już dwa pojazdy w różnych klasach (elektryczny prototypowy oraz wodorowy miejski), a w tym roku rozpoczęli projekt kolejnego, jeszcze lepszego napędzanego wodorem bolidu klasy miejskiej. Oprócz tego realizują jeszcze projekt budowy zdalnie sterowanego pojazdu również o napędzie wodorowym na zawody H2AC Hydrogen Horizon Automotive Challenge. Poza zawodami SmartPower team często bierze udział w różnych wydarzeniach organizowanych przez uczelnię (jak np. Dzień Wydziału MT, Noc Naukowców), jak również reprezentuje Politechnikę Śląską podczas pikników i festiwali zewnętrznych, np. Śląski Festiwal Nauki, Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Mechatronics: Ideas for Industrial Applications”, Industriada, Fizyczne Fascynacje w Muzeum Energetyki w Łaziskach, piknik rodzinny Shell
Business Operations, konferencje prasowe, itd.  Członkowie koła mają możliwość realizowania swoich zainteresowań na różnych polach: konstrukcja, mechanika, elektryka, elektronika, jak również logistyka, fotografia, grafika, informatyka, FR, PR, itd.

Kategoria Gastronomia:

Restauracja PKP Pyszne Kurcze Pyszne

Restauracja Pyszne Kurcze Pyszne to lokal przygotowany dla wszystkich, którzy szukają nowych wrażeń smakowych oraz pragną odwiedzić miejsce pełne inspiracji. Lokal ten jest jedyną w Polsce restauracją, w której obsłuży Cię pociąg. Poczujecie się jak za dawnych lat i doświadczycie klimatu kolei wąskotorowej. Klimatyczne miejsce, pyszne jedzenie, pociągi, które dowożą napoje!

Zimny Drań

Lody rzemieślnicze na bazie składników najwyższej jakości. Miejsce godne polecenia, wielkie gałki, przepyszne smaki, oryginalne, codziennie coś innego.

Ministerstwo Śledzia i Wódki

Ministerstwo Śledzia i Wódki, to lokal w centrum miasta, mieszczący się w najbliższej okolicy Rynku Gliwickiego. Dla pracowników, właścicieli i menagera lokalu student zawsze jest najważniejszy. Niejednokrotnie Ministerstwo było sponsorem i współorganizatorem wielu studenckich wydarzeń, począwszy od jednostkowych spotkań grupowych, po współpracę z organizacjami studenckimi, kołami naukowymi po współpracę z Samorządem Studenckim Politechniki Śląskiej i Igrami.

 

Kategoria Organ Samorządu Studenckiego:

Rada Samorządu Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej

Rada Samorządu Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej to organ samorządowy liczący obecnie 15 członków, którzy animują życie kulturowe, sportowe oraz rozrywkowe studentów wydziału budownictwa, a także całej Politechniki.

Rada Samorządu Wydziału Budownictwa w ubiegłym roku akademickim zorganizowała wiele wydarzeń, które cieszyły się wielką popularnością studentów Politechniki Śląskiej, min.:

– III Turniej o Puchar Dziekana WB,

– wspólnie z RSW Architektury zorganizowany został grill i turniej siatkówki,

– jeden z największych Bali wydziałowych,

-otrzęsiny wydziałowe,

-upominki na Dzień Kobiet,

-jeden z organizatorów Majówkowego Wyjazdu Integracyjnego.

Rada Samorządu Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej

Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej liczy 11 aktywnie udzielających się członków. Chętnie wspierają wydarzenia organizowane na Politechnice Śląskiej, a w szczególności na swoim Wydziale. Mocno angażują się w efektywną promocję Wydziału, której skutki przynoszą pożądane efekty. Aktywnie uczestniczą w życiu studenckim oraz samorządowym.

Rada Samorządu Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej

Rada Samorządu Wydziału Inżynierii Biomedycznej liczy sobie 18 członków i działa bardzo prężnie, aktywność „Samorządu” widać na każdym kroku w życiu Wydziału. Członkowie są wyjątkowo zaangażowani we wszystko co robią, służą radą w każdej sprawie. Sprawy beznadziejne załatwiają od ręki, a na rzeczy niemożliwe potrzebują 24 godzin. Samorząd wykazuje się dużą aktywnością, poprzez organizację różnych wydarzeń, na wielką, jak na tak mały Wydział skalę, a są to m. in. Wigilia Wydziałowa dla wszystkich studentów oraz pracowników, Otrzęsiny tematyczne, Bal Wydziałowy, cieszący się ogromną popularnością. Samorząd pamięta również o tych najmłodszych i nie stawia tylko na wielkie wydarzenia, ponieważ na naszym Wydziale, można spotkać się z takimi wydarzeniami jak dni otwarte, czy „Kawa dla Pierwszaka”, gdzie udzielają wyczerpujących informacji na każdy nurtujący studenta problem. Samorząd angażuje się mocno we wszystkie akcje odbywające się w Gliwicach na terenie kampusu, mimo, że Wydział jest w Zabrzu. Jako wisienkę na torcie, należy wskazać największe z wydarzeń kulturalno-sportowych, jakim jest Student Fest Zabrze, który jest organizowany nieprzerwanie od 3 lat. Warto również zaznaczyć, iż mimo, że wydarzenie to jest współorganizowane z innymi Uczelniami publicznymi z Zabrza, to co roku koordynacja całego komitetu i organizacja wydarzenia od strony legalnej i prawnej, spoczywa właśnie na barkach RSW IB. Rada Samorządu Wydziału Inżynierii Biomedycznej, jest jedną z najprężniej działających oraz cieszy się wyjątkową sympatią i zainteresowaniem wśród braci studenckiej, zwłaszcza, że nie jest obojętna wobec problemów studentów, którym pomagają w każdej sprawie, jak tylko mogą.

Kategoria Projekt Prostudencki:

Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk IAESTE

W projekcie bierze udział 89 krajów z całego świata. Do Polski co roku przyjeżdża ok. 500 studentów z zagranicy i tyle samo studentów z Polski ma szansę wyjechać na zagraniczną praktykę. Projekt międzynarodowej wymiany praktyk pozwala studentom uczelni technicznych rozwijać swoje umiejętności praktyczne przy okazji kształcąc się pod kątem językowym, a także poznawać obce kraje i ich kultury. Zdobycie bezcennego doświadczenia, a także licznych przyjaźni, możliwość zobaczenia niemal każdego zakątka świata – to właśnie umożliwia działalność w ramach tego projektu.

Student Fest 2017

1 i 2 czerwca na kampusach zabrzańskich uczelni odbył się Student Fest Zabrze 2017 – Juwenalia oddziałów zamiejscowych mieszczących się w Zabrzu tj. Wydział Inżynierii Biomedycznej oraz Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej wraz z Wydziałem Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Impreza rozpoczęła się turniejem piłki nożnej na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu, gdzie każdy z Wydziałów oraz Urząd Miasta wydelegował reprezentację składającą się ze studentów oraz pracowników. Po turnieju można było zrelaksować się przy muzyce zespołów takich jak: Napięcie, Clumsy Warlocks oraz EveryFriday, a pierwszy dzień imprezy zakończony został, przez energetyczny koncert gwiazdy wieczoru: C-BooL’a. Drugi dzień imprezy oferował naukowe wrażenia już od samego rana: wykłady popularnonaukowe przygotowywane przez nauczycieli akademickich oraz stanowiska ciekawych kół naukowych. Oczywiście turniej nie kończył wrażeń sportowych oferowanych przez „Festa”, drugiego dnia studenci mogli wziąć udział w biegu terenowym dla profesjonalistów, ale i również dla amatorów w wydaniu drużynowym. Wieczorem z kolei na uczestników czekało kino letnie z grillowaniem, a następnie zabawa taneczna z DJ’em. Warto zaznaczyć również, iż Student Fest Zabrze 2017, był już trzecią edycją tego wydarzenia. Po raz pierwszy odbył się w wydaniu dwudniowym, a ponadto pozwoliło ono studentom, na chwilę relaksu i sportowej rywalizacji przed nieubłaganie zbliżającą się sesją.

BioLetyn

BioLetyn to czasopismo studenckie tworzone przez grupę kilkunastu stałych członków redakcji oraz autorów spoza tej grupy. W magazynie odnaleźć można tematykę szeroko pojętej biotechnologii rozpowszechnianej w dwóch formach: naukowej oraz popularnonaukowej. Dzięki temu każdy czytelnik, niezależnie od posiadanej wiedzy znajdzie w kwartalniku coś dla siebie. BioLetyn to wspaniała grupa ludzi tworzących i czytających czasopismo o tematyce popularnonaukowej. Z każdym numerem staramy się poszerzyć grono odbiorców poprzez dotarcie do osób zainteresowanych poprzez kanały internetowe oraz media społecznościowe. Wraz z upływem czasu pozyskiwani są nowi autorzy, także spoza macierzystej uczelni, promując w ten sposób zainteresowania naukowe przelane na papier.  Tworzenie kwartalnika to nie tylko zdobywanie umiejętności językowych oraz poszerzanie swojej wiedzy, ale także pasja, przyjemność i satysfakcja oraz współpraca studentów z różnych specjalności, lat studiów, a nawet uczelni. Na przełomie ostatnich lat widać wyraźne podniesienie poziomu pod względem graficznym oraz merytorycznym. Poprzez opisywanie swoich wyników badań oraz zainteresowań, studenci działają w formie promocji nauki, pisząc o niej w taki sposób, który pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Kategoria Rozrywka:

IGRY 2017

IGRY 2017, to juwenalia szczególne. Ich 60-ta edycja jest doskonałym podsumowaniem tego, że dla studenta nie ma rzeczy niemożliwych. Pełne zaangażowanie w organizację „święta studentów”, poświęcenie mnóstwa czasu na to, aby stworzyć jedno z najlepszych widowisk w historii Igrów, świadczy o tym, że Juwenalia są ważne, te były jednymi z ważniejszych. Z jednej strony są zabawą dla wielu tysięcy studentów, mieszkańców, gości, z drugiej strony wymagają nie mało pracy i zaangażowania kilkudziesięciu osób. Tegoroczne IGRY, to między innymi:
Poniedziałek: kabareton; wtorek: Gliwicki Dzień Naukowy, Wojskowy dzień Igrowy, Planszówki; Środa: Igrowy Dzień filmowy, Wielkie grillowanie; czwartek: korowód, koncerty; piątek: koncerty.

Biesiada Piwna 2017

Wydarzenie odbyło się dnia 04.11.2017 na Stołówce Studenckiej, przy ulicy Łużyckiej 24 w Gliwicach. Uczestniczyło w nim 263 gości. Biesiada Piwna 2017 była tradycyjną formą obchodzenia Barbórki. Wydarzenie wsparło wiele firm oraz działalności, tj.: SWW GiG, Fundacja WGiG, JSW S.A., Fenix it, Mirosław Golda Mati-Mir, Słodkie Życie, Dabud Sp. Z o. o., Gryfnie, Tyskie, Dako, Ziarenko. Na wydarzeniu zaszczycili nas swoją obecnością Władze Dziekańskie Wydziału Górnictwa i Geologii, przedstawiciele przemysłu, dyrektorzy kopalń, delegacje studenckie z polskich oraz zagranicznych uczelni górniczych, a przede wszystkim studenci oraz absolwenci wielu Wydziałów Politechniki Śląskiej.  Przeprowadzone zostały konkursy, na których zostały rozdane atrakcyjne nagrody. Wszystko to zostało okraszone górniczymi szlagierami wykonywanymi przez zespół. Każdy z gości dostał kufel oraz śpiewnik.

Studencki Schron Turystyczny „Pod Solniskiem”

SST „Pod Solniskiem”, zwany także Chatką na Adamach, jest jedną z dwóch chatek studenckich należących do Politechniki Śląskiej. Mieści się w Lachowicach w Beskidzie Żywieckim. Chatka na Adamach od wielu lat służy studentom Politechniki Śląskiej, innych uczelni oraz turystom, którzy chcą wypocząć w otoczeniu lasów Beskidu Żywieckiego. Jest czynna w każdy weekend, wakacje i ferie. Oferuje niesamowitą atmosferę i niepowtarzalny klimat starej góralskiej chaty.