IGRY 2018 już od dziś!

IGRY 2018 – Juwenalia Gliwickie

14 maja rozpoczną się IGRY 2018 – Juwenalia Gliwickie. Wielkie święto studentów to aż 5 dni świetnej zabawy, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie! Do świętowania zapraszamy wszystkich, wstęp na teren imprezy jest za darmo.

W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich miłośników ostrego żartu do CKS Mrowisko na  Wieczór Komediowy, w trakcie którego wystąpią gwiazdy polskiej sceny stand-up takie jak: Wiolka Walaszczyk, Michał Leja, Karol Modzelewski oraz Tomasz Boras Borkowski. Fani muzyki jazzowej powinni koniecznie wybrać się na Jam Session, które rozpocznie się o godz. 21:00.

Na pozostałe imprezy towarzyszący zapraszamy we wtorek. Już o 10:00 odbędzie się zwiedzanie atrakcji Gliwic dla studentów Politechniki Śląskiej, następnie Gra Miejska oraz Planszówki. Wieczorem zrobi się egotycznie i klimatycznie. Palmy, piasek, drinki…. czyli nic innego jak Beach Party, na boisku do siatkówki przy CKS Mrowisko.

W środę każdy wybierający się na Juwenalia Gliwickie powinien spakować kocyk, grill i ulubione przekąski.  Wielkie Grillowanie wraz z Kinem Plenerowym na Łące Igrowej to jedno z najbardziej lubianych przez studentów atrakcji juwenaliowych. W tym roku na ekranie pojawi się Deadpool oraz film animowany Mulan.

Gliwickie Juwenalia nie mogą obyć się bez Wielkiego Juwenaliowego korowodu Studenckiego. W czwartek 17.05 maja Gliwice będą należały do studentów. Jak co roku w tym dniu przebrani studenci przemaszerują ulicami miasta w tradycyjnym pochodzie z Rynku Głównego, gdzie odbędzie się symboliczne przekazanie kluczy do Miasta na teren koncertów. Po korowodzie na plenerowej scenie wystąpią: Jan Niezbendny, Koniec świata oraz porywający do dzikiej zabawy Bracia Figo Fagot. Nieco później zrobi się jeszcze bardziej gorąco i rockowo, zaprezentuje się Organek, a zaraz po nim Event Urizen.

Piątkowa różnorodność na estradzie przyprawi o zawrót głowy. Koncertowanie rozpocznie się od występu zwycięzcy Studenckiego Przeglądu Kapel- zespołu Imperative, po którym pojawi się The Bartenders. Wystąpi również uwielbiany przez wszystkich zespół łączący rock’n’roll, pop oraz rock, czyli Elektryczne Gitary. Nie zabraknie również alternatywnych brzmień, które zaprezentuje Bokka. Świętowanie zakończy się koncertem Pokahontaz.

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

PONIEDZIAŁEK 14.05

18:00 – Wieczór komediowy – Sala teatralna – CKS Mrowisko

Wystąpią: Michał Leja, Wiolka Walaszczyk, Tomasz Boras Borkowski, Karol Modzelewski

21:00 – Jam Session – Klub Spirala – CKS Mrowisko

WTOREK 15.05 – Dzień Miasta Gliwice

Zwiedzanie atrakcji Gliwic dla studentów Politechniki Śląskiej

12:00 – Gra Miejska – Teren Miasta Gliwice

18:00 – Planszówki na Stołówce „Zajadalnia na Łużyckiej”

19:00 – Beach Party – boisko do siatkówki plażowej przy CKS Mrowisko

Wystąpią: Pony Disco, Adam de Great, Neevald

ŚRODA 16.05